
AV-Top 50: een mooie plek voor Joanknecht!
AV-Top 50: een mooie plek voor Joanknecht!
14 december 2023

In november 2023 bracht Accountancy Vanmorgen haar top 50 uit van accountantskantoren gebaseerd op omzet. Op plek 42 zijn we te vinden met een bijzondere vermelding: we zijn de grootste organisatie in de lijst met maar één vestiging. Daar zijn we trots op!
Volgens de AV-Top 50 groeiden de grootste 50 accountantskantoren hard in 2022. De totale omzet groeide zelfs met 10%. De nummers 5 tot en met 50 waren verantwoordelijk voor een groei van ruim 8,5%. En net als in de vorige top 50 waren er bijna geen dalers in omzet.
Groei in personeel
Het afgelopen jaar was er een trend te zien in het aantrekken van personeel: er werd meer aandacht besteed aan het welzijn van medewerkers, het zorgen voor ontplooiingsmogelijkheden én het bieden van een goed salaris. Ook het overnemen van kantoren is een methode om te groeien. De top 50 liet in referentiejaar 2022 een fte van ruim 38.300 zien tegenover een totaal van 36.700 in 2021. Een toename van ruim 4%.
Wij mochten het afgelopen jaar gelukkig ook weer veel nieuwe collega’s verwelkomen in ons team. Benieuwd naar onze mensen? Lees onze medewerkersverhalen hier.
Tariefstijging en efficiency
In de zoektocht naar groei hebben veel kantoren gekeken naar tariefstijgingen en het verbeteren van de efficiency. Een duidelijke indicator hiervoor is de stijging van de omzet per fte, die in 2022 gemiddeld rond de 5% lag. Hoewel er een vermoeden bestaat dat tariefstijging de voornaamste invloed heeft gehad, hebben enkele kantoren aangegeven actief te hebben ingezet op het optimaliseren van werkprocessen. Soms neemt de capaciteit af, waarbij kantoren desondanks proberen de omzet op peil te houden door harder te werken of actief te zoeken naar mogelijkheden om de efficiency te verhogen.
Joanknecht in de AV-Top50
We zijn trots dat we de grootste organisatie in de top 50 zijn met maar één vestiging. Daarnaast hebben we de mooie vermelding dat we veel werk maken van aantrekkelijk werkgeverschap en het binnenhalen van nieuw talent. We hebben het zelf solliciteren bij potentiële nieuwe arbeidskrachten geïntroduceerd. Ook faciliteren we workations en hebben we een organisatievorm geïntroduceerd waarbij jonge talenten zonder partnerfunctie in de lead zijn.
Trots op Joanknecht!
Dit jaar weet Joanknecht een mooie 42e positie te bemachtigen op de lijst! We zijn trots dat we met zo’n fijne club van betrokken en enthousiaste mensen samenwerken voor onze klanten vanuit onze fijne thuisbasis aan de Beemdstraat in Eindhoven.
Benieuwd naar de volledige lijst en de trends in de Accountancy Vanmorgen top 50? Lees het volledige artikel hier.